122
121 Paylaşım, 122 Beğeni

Geliştiriciliğini ve yayıncılığını Techland’in yaptığı, çıkış tarihi 4 Şubat olarak belirlenen Dying Light 2: Stay Human, Youtube kanalında hem yayınladığı fragmanlarla hem de 15 dakikalık bir oynanış videosu ile oyuncuların heyecanını sürekli taze tutmayı başarıyor. Yayıncı firma son olarak da oynanış videosunda görülen yeni yeteneklerin de bulunduğu yetenek ağacı ile ilgili kısa bir video yayınladı.

Açık dünya zombi oyunu Dying Light 2: Stay Human, içerisinde ikiye ayrılmış bir yetenek ağacı bulunduruyor. Ağacın bir kolu combat mekaniklerini diğer kolu da parkur mekaniklerini içeriyor. Video içerisinde 6 yeteneğin açıklanmış olduğunu görüyoruz. Bu açıklanan 6 yeteneğin 3'ü combat tarafında, diğer 3'ü parkur tarafında kendini gösteriyor. Dying Lİght 2: Stay Human'ın yetenek ağacı ilk oyuna göre daha fazla uçmalı kaçmalı parkur yetenekleri barındırıyor gibi börünüyor.

Dying Light 2: Stay Human Yeni Yetenekler Neler?

Combat Ağacı

Combat ağacındaki yeteneklerden ilki “Block Charge” olarak geçiyor. Bu yetenek rakibinizi bir kalkan gibi kullanarak onu yere çarpmanızı ve bu sırada da gelecek olan hasarı engellemenizi sağlıyor. 

İkinci yeteneğimiz “Perfect Parry, rakiplerinizin size saldırdığı anda yaptığınız bir karşı hareketle onların saldırılarını engelleyip, savunmalarını açık hale getirmenize olanak sağlıyor. Videoda Perfect Parry yapıldığında 1-2 saniyeliğine zamanın yavaşladığını görebiliyoruz.

Üçüncü yeteneğimiz Ground Pound” ise karakterimiz belirli bir yükseklikten aşağı atladığında 2-3 metre çapındaki tüm rakipleri sersemletecek bir hamle yaparak yere güçlü bir şekilde inmemize olanak sağlıyor. Combat tarafında gösterilen son yeteneğimiz toplu düşman gruplarından kolayca kaçmayı sağlayacak bir yetenek gibi duruyor.

Parkur Ağacı

Parkur kısmında ise oynanış gerçekten eğlenceli olacakmış gibi görünüyor. Videoda gösterilen ilk yetenek olan “Far Jump”, atlanabilecek bir nesne üzerinden epey uzağa sıçramamıza ve süzülmemize olanak sağlayan bir yetenek. Normalde sadece üzerinden atlayabildiğimiz nesnelerin epey ilerisine sıçrayabilmek ilginç olacak gibi görünüyor. 

 Parkur ağacındaki ikinci yeteneğimiz “Bash” ise rakipleri ve engelleri hiç durmadan ilerleyerek geçmemize olanak sağlıyor.

 Üçüncü yeteneğimiz “Tic-Tac”, karakterimizin dik yüzeylerde belirli bir mesafe kadar koşmasına olanak sağlıyor. Bu yetenek ile tam kendinizi kaptırmış şekilde parkur yaparken sizi yavaşlatıcak olan dik yüzeylere hızınız kesilmeden devam edebilmenizi sağlayacak.

Ağaçların her birinde açılmayı bekleyen 24 adet yetenek bulunuyor. Beş çeşit beceri sunan ilk oyunun aksine Dying Light 2, bu yetenek ağacı sayısını ikiye indirmiş. Dying Light 2, ilk oyunda kullanılan "Kullanıldıkça gelişen yetenekler" sistemini benimseyerek çizgisini bozmamış diyebiliriz.

4 Şubat 2022 tarihinde çıkacak bu oyun için oyuncular heyecanlı olsa da ülkemiz açısından baktığımızda oyunun 349 TL standart fiyatıyla insan almadan önce iki kez düşünebiliyor. 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

122
121 Paylaşım, 122 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Nefret
6
Nefret
Şaşkın Şaşkın
26
Şaşkın
Offf Offf
16
Offf
Eğlenceli Eğlenceli
13
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
10
Çalışkan
Aşk Aşk
33
Aşk
lol lol
3
lol
omg omg
26
omg
Başarılı Başarılı
16
Başarılı
Yusuf HIZARCI
Teknoloji ile içli dışlı birisiyim.Ayrıca akıllı telefon ve tabletlerde mekanik / yazılımsal sorunları çözmekte üstüme yok.Ayrıca robotik kodlama benim için bir hobi

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listeleri
geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderim için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için olumlu oy verin veya olumsuz oy verin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Yerleştirmeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı